Slide JOLANTA

Bezpartyjna Ślązaczka, przedsiębiorca i YouTuberka, niezależna, spełniona rodzinnie kobieta sukcesu. Popierana przez: Roberta Gwiazdowskiego, profesora prawa, Grzegorza Długi - adwokata i b. posła na Sejm.

MILAS Urodziłam się i wychowałam na Śląsku.
Rozumiem jego kulturę i lokalne problemy,
a z drugiej strony - dzięki karierze zawodowej
i podróżom poznałam zasady działania
światowych przedsiębiorstw i mediów.
Te wiedze i doświadczenie wykorzystam
dla miasta - jeżeli wesprze mnie Twój głos!
Zdecydowałam się kandydować w wyborach na prezydenta Rudy Śląskiej, gdyż działalnością polityczną i publiczną powinny zajmować się osoby, które już wykazały się w innych dziedzinach ,a zdobyte doświadczenie chcą spożytkować dla innych.

Slide Ruda Śląska posiada unikatowe warunki i możliwości, które nie są wykorzystywane. Podstawowy atut to dużo wolnych niezagospodarowanych przestrzeni doskonale skomunikowanych w środku jednego z najbardziej zindustrializowanych rejonów Europy. Wykorzystajmy to!

Czy można spowodować, aby w Rudzie Śląskiej "się działo"? Od szaleństw quadów po koncerty wielkich orkiestr - to można u nas zrobić! Stworzymy życie dla młodych!

Materiał sfinansowany ze środków KWW Ruda Śląska w Centrum

Proponujemy rzeczy wielkie i mniejsze, ale wszystkie dają szybkie rezultaty:

Racjonalizacja gospodarki śmieciowej - opłaty obniżone o połowę!

Odbudowa elektrowni Halemba w oparciu o fotowoltaikę. To jest biznes stulecia!

Ruda Śląska jest miastem przemysłowych linii kolejowych. To okazja - wykorzystajmy to i stwórzmy na powierzchni największe w Polsce metro!

Najwyższy czas zarabiać na śląskości! Śląska kultura i istniejące w Rudzie Śląskiej a szerzej nieznane atrakcje mogą być źródłem zarówno dochodów jak i dumy!

Wszyscy zapowiadają budowę centrum naszego miasta. Wystarczy już słów! Czas na czyny!

Bezpieczeństwo:
Straż miejska ma chronić obywateli, a nie interesy urzędu miasta!

Służba zdrowia - nie liczymy na państwową służbę zdrowia.
Zabierzemy ją w swoje ręce zarówno tę publiczną i tę prywatną. Każdy Senior musi mieć dostęp do pełnej i darmowej opieki!

Ruda Śląska ma wspaniała, sięgająca średniowiecza historie - mało kto o tym wie - a to przecież tutaj mieszkał twórca i budowniczy śląskiego przemysłu, najbogatszy człowiek ówczesnego świata, Ślązak, Karol Godula. To skandal, że jego dom niszczeje i jeszcze nie został odbudowany! To symboliczne, że tu mieści się jeden z pierwszych w Europie dom towarowy KaufHaus - starszy od londyńskiego Harrodsa! Jednak dla wykorzystania swoich atutów miasto potrzebuje nowej energii, a nie kontynuacji!
Menu